Modern renaissance aneb Paletka stínů za 1700 Kč

Modern renaissance aneb Paletka stínů za 1700 Kč

Dnes Vám představím tuhle růžovku s nádherným obalem od Anastasie Beverly Hills, jejíž název se Vám pravděpodobně vybaví ještě dřív, než ji napíšu – Modern Renaissance.

Tahle paletka je na trhu už nějakou dobu, ale je vidět skoro v každém druhém Instagramovém videu. Když už jsem byla v tom stádiu, kdy jsem předem věděla, jaká paleta bude ve většině video tutoriálů na Instagramu, rozhodla jsem se, že tenhle zázrak přece musím vlastnit taky. A je pravda, že od té doby si našla svoje stálé místo jak v mém kitu, tak v mém makeup stole.

Moderní renesance přijde v nádherné semišovo-sametové krabičce? (nikdy po mně nechtějte popisovat chutě, ani materiály, prosím!), která je sice na pohled a na dotek nádherná, ale radost z této části produktu mi moc dlouho nevydržela. Když jezdím líčit, málokdy mám k dispozici velkou a čistou plochu na rozložení věcí, proto se krabička rychle zašpinila a kvůli druhu povrchu je skoro nemožné očistit paletku tak, aby vypadala jako nová.

V obalu najdete i štěteček, který byl pro mě docela překvapením. Většinou jsou totiž štětečky v paletkách hodně mimo, proto když jsem našla jeden použitelný, zůstala jsem hledět.

Co se týká obsahu, najdeme nádherně pigmentované barvy – od hnědé přes červenou po tělovou s jemnými třpytkami. Už na dotek jde poznat, že tenhle produkt nabízí něco jiného – něco, kvůli čemu jsem hned pochopila ten „hype.“

Na dotek mají totiž jednotlivé barvy skoro až krémově jemnou konzistenci, díky které v této žvýkačkové krabičce najdete opravdu skvělou pigmentaci. Je pravda, že při práci s touhle paletou musím první nalíčit oči a potom až zapracovat na pleťovce, protože pigment i při své konzistenci práší a padá pod oči. Pokud jste ale schopni přejít prášivost, myslím, že s tímhle kouskem určitě nešlápnete vedle – Modern renaissance vytahuji, když jedu líčit svatbu, ples, někdy ji dokonce zakomponuji i při líčení extrémního líčení. A já vážně za 1700 Kč univerzála uvítala.

Co je další výhodou palety je fakt, že je doslova nabušená skvělými odstíny. Nevěsta = odstín Vermeer, Tempera, Cyprus umber jsou jasná sázka na jistotu. Večerní líčení? s Love letter, Antique bronze a Primaverou zase nešlápnete vedle.

Jediný problém, na který jsem narazila bylo užívání odstínu Cyprus Umber  – musí se s ním hodně zlehka, protože má tendenci vytvářet mapy.

Kdo je cílová skupina?

I když já tuhle paletku už nedám z ruky, ani z kitu, stejně si myslím, že nebude úplně vhodná pro začátečníky. Nejen kvůli své prášivosti, ale taky kvůli vysoké pigmentaci. Myslím si, že pokud se ještě úplně necítíte v kosmetických „kramflecích“ a nemáte vychytané, s jakou citlivostí zatlačit pro dobré blendění, bude lepší začít s nějakým konkurentem Modern Renaissance. Já například začínala s paletkami značek Sleek, the Balm, nebo Nyx.

Na kolik to vyjde?

Ano, cena paletky se v tomto článku opomíjí jenom dvakrát, takže ještě jednou – paletu jsem pořídila za zhruba 1700 Kč asi před rokem v beauty baru by bara, teď po novém roce se mi ji podařilo najít za 1200 Kč na cult beauty.

Konečný verdikt

Až na problém s prášivostí palety a hodně nepraktický obal jí nemám co vytknout a myslím si, že pokud nemáte problém zaplatit za Modern reneissance se čtrnácti stíny takovou sumu peněz, rozhodně dostanete kvalitu, za kterou si zaplatíte. Snad omluvíte ten fakt, že je paleta již hodně opotřebovaná  – můžu si ale být stoprocentně jistá, že produkt mám osahaný dost na to, abych mohla sepsat řádnou recenzi 🙂

Máte s Modern Renaissance přímou zkušenost vy? Jaký na ni máte názor?

S láskou,

Throw kindness around like confetti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!