NYX Face Awards 2018 II Donald Duck

NYX Face Awards 2018 II Donald Duck

Nastalo zase to období roku, které nejen v českých a slovenských vizážistkách probouzí tvořivého ducha a vymáčkne z nich i tu poslední kapku kreativity aneb What time is it? NYX Face Awards 2018 time! 

Jestli mě sledujete už delší dobu, víte, že jsem svoje štěstí pokoušela už minulý rok. Look byl dělaný opravdu narychlo – vytvoření věnce, vymyšlení looku, natočení videa, nafocení fotek, sestříhání videa, úprava fotek a následné postování na sociální sítě a přihlášení do soutěže proběhlo v rámci několika málo hodin a nervy mi hrály tak hlasitě, že je pravděpodobně mohli slyšet i ve vedlejším městě. A já hrála na nervy přítelovi. Což doufám nikdo neslyšel. No..

Jednalo se o hodně jednoduchý makeup, s výsledkem jsem ale byla docela spokojená – minulý rok jsem se rozhodla pro celý look použít pouze produkty NYX, které jsem měla doma a vznikl z toho tento výsledek:

 

Tahle fotka ale nestačila na postup do dalšího kola – a ani se tomu nedivím. Teď po nějakém čase na své práci vidím spoustu nedokonalostí a věcí, které bych celkově udělala úplně jinak. A tak jsem se letošní rok rozhodla na srdce porotců a davu hlasujících zaútočit něčím trochu jiným – a to bodypaintingem. Už dlouhou dobu se mi líbí druhy extrémních makeupů, hrajících si s efektem splývání s pozadím. A jelikož už jsem takových makeupů pár zkusila a těšily se velkému ohlasu, rozhodla jsem se zariskovat a ukázat se světu s Kačerem Donaldem místo obličeje.

Jak jsem se dobrala k výsledku?

Začala jsem tím, že jsem si našla animovanou postavu, kterou jsem chtěla namalovat. Já pro jistotu pár týdnů ukládala postavičky ze známých pohádek na Pinterestu a na poslední chvíli vybrala tu, která mi přišla pro bodypainting jako nejlepší výběr. Tuhle fotku jsem potom vzala a porovnala ji ve Photoshopu s mým obličejem – tak jsem si aspoň ujasnila, jaké části postavičky budou jakoby „trčet“ ven (budu je tedy vystřihovat)  a jaké budu muset namalovat přímo na tělo.

Potom už stačila jenom bílá tužka, kterou jsem namalovala všechny důležité rysy postavy. Ty jsem potom vymalovala pomocí barev na bodypainting – přidala jsem i druhou vrstvu pro lepší krytí. Jako poslední část s barvami jsem obtáhla původní obrysy černou linkou.

Teď se vrátíme na začátek – do kroku, kdy jsem si ujasňovala, které části postavičky budou trčet ven. Tyto části jsem si namalovala na tvrdý papír, vymalovala a vystřihla. Pak už zbylo jen tyhle kousky papíru přilepit k obličeji. Já k tomu použila latex.

P.S. Pozor, aby se Vám latex nedostal do linie vlasů. Bolí to jako čert!

P.P.S. Mluvím z vlastní zkušenosti

Videopostup můžete shlédnout dole ↓

 

 

Líbí se Vám více můj výtvor z roku 2017, nebo upřednostňujete Donalda?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!